Jeff Beck & Johnny Depp 11.7.2022 O2 Universum

Jeff Beck & Johnny Depp 11.7.2022 O2 Universum - Večerní Praha 2022

Relativně rychle zorganizovaný a kvůli přesunu z Fóra Karlín do O2 Universa kupodivu nevyprodaný koncert (pořádající agentura původně avizovala dokonce snížení kapacity ve Fóru Karlín) kytarové legendy, Jeffa Becka, a herecké legendy, Johnnyho Deppa, jel přesně podle časového harmonogramu.

Předskokan Michal Pavlíček, pro změnu legenda českých kytarových vod a obdivovatel Jeffa Becka, sklidil největší aplauz za 2 závěrečné songy, Veliké Lalulá z dílny Stromboli a Země vzdálená od BSP (Baláž, Střihavka, Pavlíček).

Jeff Beck začal přesně a bez řečí. Ve své téměř 50-timinutové instrumentální části koncertu nechal zpívat a řvát kytaru. Prostor dostala i baskytaristka Rhonda Smith. Většina návštěvníků koncertu čekala ale na jednoho muže. Přišel skloněný, ležérní, zahrál a zazpíval. Úvodní balada této části koncertu „This is a song for Miss Hedy Lamarr“, jejímž autorem je Depp a která již světově uvedla nově vycházející album těchto dvou muzikantů (album má vyjít 15.7.), zde ale působila velmi nevýrazně. Popravdě v porovnání se skladbou The Death and Resurrection Show od Killing Joke, která by jak v originále, tak v tomto coveru, měla energie na 3 skladby, byl zbytek koncertu celý nevýrazný.

Kontakt s publikem byl ze strany Becka i Deppa minimální. Krátké zamávání na balkon a Beckovo strohé „Stop it“ při požadavku publika na přídavek byly skoro jediné nehudební projevy účinkujících.

Pro příznivce kytar byl koncert jistě zajímavý, fanynky Johnnyho zaplesaly. Běžnému posluchači, kytarám ani Deppovu charismatu neholdujícímu, koncert pravděpodobně nijak zvláštní nepřišel a běžný posluchač starší generace děkuje, že mu alespoň při Zemi vzdálené naskočila husí kůže.

Foto a video Klára Johanisová