Obývák FEST 2020

Obyvák Fest 2020 - Večerní Praha

Obývák FEST 
Kulturní scéna Obývák vznikla v rámci Sousedské knihovny ve Vodárenské věži na Letné. Scéna si zakládá na různorodém programu komornějších rozměrů v podobě stand upů, slamů, divadel, debat, koncertů nebo čtení, který probíhal od října minulého roku v Galerii věže. Atmosféru pohodlí obývákového pokoje zajišťují rekvizity, jako jsou křesla, stolek, televize, telefon a koberec. Do křesel v Obýváku se již usadil například senátor Jiří Drahoš, spisovatel David Zábranský, herečka Elizaveta Maximová a další. 

Po koronavirové pauze se kulturní scéna Obývák přesouvá do prostor Dejvické Klubovny a tuto novou sezónu zahájila organizátorka ve čtvrtek 23.7. Obývák FESTem – menším festivalem, který nabídnul bohatou soupisku performerů slam poetry, novou divadelní hru z pera Anatola Svahilce a také koncert čím dál známějšího dua Hello Marcel.
Celou akci navštívilo přes sto diváků a ohlasy byly velmi pozitivní. Takto svůj čtvrteční zážitek okomentovala jedna z návštěvnic festivalu, Lucie Krejzlová: „Do Dejvické klubovny jsem mířila plná očekávání. Obývák FEST sliboval hodně nevšední zážitek. Slam poetry, divadelní představení a koncert dua Hello Marcel není zrovna mix, který bych dříve vyhledávala každý pátek. To se ale po téhle akci změnilo. Vystoupení slamerů si mě získalo po pár prvních slovech. Svižné rýmy plné břitkého humoru, satiry, procítěnosti a svérázného pohledu na svět mě dokázaly pobavit a okouzlit zároveň. Skládat takhle slova si žádá skutečný talent. Hra Konstituční kontraproduktivismus o tom, jak je komunikace důležitá a obzvláště pokud se plánuje převrat režimu, bylo také něco, co nezažijete každý den. Hra vynikla originální zápletkou, byla plná vtipných dialogů a slovních přestřelek. Večer pak uzavřel koncert, na který si budu ještě dlouho pamatovat. I když jsem songy slyšela poprvé, zpívala jsem je spolu s celým publikem z plných plic. Duo Hello Marcel ví, jak má vypadat pořádná party. Celý Obývák fest byl nabitý úžasnou energií. Klobouk dolů před všemi účinkujícími. Byl to večer plný umění, děje, slov, obrazů a hudby a byl to večer, který bych si klidně dala ještě jednou…nebo dvakrát.“

Autorem fotografií je Jan Doležal